Pianka PUR zamkniętokomórkowa – zastosowania

Ocieplenie fundamentów

Fundamenty, które częściowo znajdują się w ziemi są w stanie bardzo szybko odprowadzić ciepło z budynku. W dodatku fundament przez ciągła styczność z gruntem jest narażony na wiele uszkodzeń, przede wszystkim związanych z naporem ziemi, ponadto osłabić może go wilgoć oraz wyrastające korzenie. Nawet gdy dokonano odpowiedniego zabezpieczenia warstw posadzkowych, ścian fundamentowych czy ewentualnego podpiwniczenia, nie uniknie się strat ciepła. Dlatego odpowiednie ocieplenie fundamentu jest niezbędne do utrzymania ciepła w budynku.

Ocieplenie fundamentów jest jednym z najtrudniejszych i najbardziej wymagających, ze względu na potrzebę zarówno termo jak i hydroizolacji. Dlatego niezbędne jest wykorzystanie materiału, który nie będzie nasiąkał wodą, będzie twardy i wytrzymały oraz wyeliminuje powstawanie mostków termicznych. Wszystkie wymienione cechy posiada pianka PUR zamkniętokomórkowa, której struktura stanowi nieprzepuszczalną barierę dla wody i zimnego powietrza. Dzięki natryskowemu sposobowi aplikacji dociera do każdej szczeliny i zapewnia doskonałe przyleganie do powierzchni, na którą została użyta.

Ocieplanie tarasów

Taras to część budynku, która jest szczególnie narażona na wpływ warunków atmosferycznych. Wydawać by się mogło, że taras nie wymaga ocieplenia, jednak połączony jest ze stropem budynku i może znacznie wpływać na jego wychłodzenie. W murowanych domach, balkony i tarasy najczęściej wykonane z płyty żelbetowej, która doskonale przewodzi ciepło, dlatego jej ocieplenie jest wręcz konieczne. Balkon lub taras do prawidłowego ocieplenia wymaga położenia na niego izolacji z dwóch stron – od strony spodu i strony wierzchniej balkonu.

Idealnym rozwiązaniem do ocieplenia tarasu jest wykorzystanie pianki PUR zamkniętokomórkowej, która nie obciąży konstrukcji, zniweluje mostki termiczne a także zabezpieczy powierzchnię przed wilgocią. Warto też wspomnieć, że wystarczy jedynie kilka centymetrów natrysku z każdej strony tarasu, aby odpowiednio zabezpieczyć powierzchnie przed utratami ciepła.

ZAPTYAJ O SZCZEGÓŁY

Nasi partnerzy