Bogusławskiego 12
Warszawa
Strona główna » Fotowoltaika

Fotowoltaika

Fotowoltaika to coraz popularniejsza forma pozyskiwania energii elektrycznej z promieni słonecznych.

Czemu zawdzięczamy jej rosnącą popularność?
Fotowoltaika przede wszystkim wykorzystuje odnawialne źródła energii, dzięki czemu jest bezpieczna dla środowiska naturalnego.

Jak to się dzieje?
Światło słoneczne dociera do nas w postaci fotonów, które należy przechwycić, aby wytworzyć z nich prąd. W tym celu wykorzystuje się ogniwa fotowoltaiczne, w których dochodzi do szeregu procesów fizycznych, takich jak wzajemne interakcje cząsteczek i energii.

Surowcem wykorzystywanym do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest krzem. Jedno takie ogniwo jest w stanie wyprodukować od 1 do 6,97 W. Dlatego w celu zmaksymalizowania przekształcenia promieni w prąd, ogniwa łączy się w moduły fotowoltaiczne.

Przeznaczenie / montaż paneli fotowoltaicznych

Fotowoltaika jest dostępna zarówno dla przedsiębiorców, jak też dla osób prywatnych, którym środowisko nie jest obojętne. Zainstalować panele można niemal na każdym budynku, a ilość pozyskanej energii zależy od ilości zamontowanych ogniw fotowoltaicznych.
Panele fowoltaiczne montuje się zazwyczaj na dachach budynków, chociaż nie jest to jedyna możliwość. Panele fotowoltaiczne muszą być skierowane na południe, tak aby mogły przechwycić jak największą dawkę promieni słonecznych. Wbrew obawom polskich gospodarzy, w naszym kraju jest wystarczająca ilość słońca do wytwarzania energii z promieni słonecznych.


ZAPTYAJ O SZCZEGÓŁY

 

  

X
Skontaktuj się z nami