Jesteśmy w stanie zabezpieczyć różne „specyficzne” pomieszczenia. Od wpływu wody lub innych zagrożeń np. wybuchów.

Pomieszczenia Specjalne

Powłoki ochronne dla serwerowni i innych pomieszczeń o specjalnym przeznaczeniu. Zabezpieczanie nie tylko przed wilgocią, ale także np. wybuchem

ZADANIA SPECJALNE I WYBUCHY

Zapotrzebowanie na rynku sprawiło, że w palecie naszej oferty pojawił się środek do zadań specjalnych. Powierzchnia pokryta powłoką o tych możliwościach jest w stanie zminimalizować skutki ataku bombowego i balistycznego.  Armia USA i Departament Obrony po szeregu testów uznała PAXCON za najodpowiedniejszy środek do minimalizowania skutków ataku terrorystycznego (wybrano go z pośród 27 produktów).

Najważniejsze przy fali uderzeniowej jest ciśnienie, temperatura gazów powstałych przy wybuchu, ale mało osób kojarzy wybuch z najbardziej przyziemną rzeczą jaką są odłamki wykonanie tej powłoki na zaporze skutkuje amortyzacją uderzenia pocisku o dany przedmiot czego konsekwencją jest brak odłamków, które mogą powodować często większe zniszczenia niż sam wybuch. Powłoki te zyskały szczególne uznanie Armii USA, która stosuje je do pokrywania kamizelek kuloodpornych, pojazdów wojskowych (Hummer, czołgi, śmigłowce, pontony motorowe), tarcz, oraz tzw. kulochwytów stosowanych na strzelnicach.

Szczególne właściwości powłok wykonanych przez Inprotect ze środków od naszego partnera zawiera materiał ‚Energy Resistant Coating’ (ERC — warstwa odporna na energię) jest giętki ale mocniejszy niż stal. To znaczy, że ściana pokryta tą powłoką może wytrzymać wybuch do 20 razy większy niż zwykła ściana. W przypadku eksplozji, ściany pokryte PAXCON uginają się, ale pozostają nietknięte. Powłoki te mogą być stosowane do różnych typów materiałów konstrukcyjnych wliczając w to drewno, stal, beton, cegły, pustaki, i inne.

.