ZADANIA SPECJALNE I WYBUCHY

Zapotrzebowanie na rynku sprawiło, że w palecie naszej oferty pojawił się produkt do zadań specjalnych. Powierzchnia pokryta specjalistyczną powłoką wzmacniającą odporność konstrukcji budynków i pomieszczeń jest w stanie zminimalizować skutki ataku bombowego i balistycznego.  Armia USA i Departament Obrony po szeregu testów uznała PAXCON firmy Line-X za najodpowiedniejszy do minimalizowania skutków ataku terrorystycznego (wybrano go spośród 27 produktów).

Najważniejsze przy fali uderzeniowej jest ciśnienie oraz temperatura gazów powstałych przy wybuchu, ale mało osób kojarzy wybuch z najbardziej przyziemną rzeczą jaką są odłamki. Wykonanie tej powłoki na zaporze budowlanej skutkuje amortyzacją uderzenia pocisku o dany przedmiot czego konsekwencją jest brak odłamków do środka. Odłamki mogą być przyczyną większych szkód, niż bezpośrednie trafienie i związany z tym wybuch.

Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na bezpieczeństwo osób są rykoszety. W przypadku powłok nakładanych konstrukcje metalowe (pancerze, kamizelki kuloodporne), rykoszety z broni małokalibrowej mogą siać spustoszenie wśród własnych wojsk. Z tego też powodu powłoki te znalazły uznanie i szerokie zastosowanie w armii USA do zabezpieczania pojazdów wojskowych (Hummer, czołgi, śmigłowce, pontony motorowe).

Kolejnym zastosowaniem tych powłok w armii USA są kamizelki kuloodporne. Właściwości powłoki sprawiają, że pocisk trafiając w powłokę powoduje odprysk kawałka powłoki. Odprysk przejmuje energię pocisku i zwiększa poziom ochrony kamizelki.

Kolejnym zastosowaniem powłok są tarcze, oraz tzw. kulochwytów stosowane na strzelnicach.

Szczególne właściwości powłok wykonanych przez Inprotect ze środków od naszego partnera zawiera materiał ‚Energy Resistant Coating’ (ERC — warstwa odporna na energię) jest giętki ale mocniejszy niż stal. To znaczy, że ściana pokryta tą powłoką może wytrzymać wybuch do 20 razy większy niż zwykła ściana. W przypadku eksplozji, ściany pokryte PAXCON uginają się, ale pozostają nietknięte. Powłoki te mogą być stosowane do różnych typów materiałów konstrukcyjnych wliczając w to drewno, stal, beton, cegły, pustaki, i inne.

.