PIANKI PUR

Mogą się Państwo zastanawiać dlaczego używa się do izolacji termicznej pianek z poliuretanu? Większość z Państwa słyszała na pewno o takim „czymś”, ale najprawdopodobniej spotkali się Państwo wcześniej tylko z tzw. piankami montażowymi, których używa się np. do montażu ościeżnic i futryn. Natomiast właściwości poliuretanu są dużo bardziej rozległe. M.in. piana poliuretanowa jest świetnym izolatorem ciepła – co się okazuje, dużo lepszym niż najczęściej stosowany styropian i wełna mineralna.

PIANKI PUR – systemy natryskowe

Dwukomponentowe systemy do wytwarzania poliuretanowych pianek sztywnych i półsztywnych metodą natrysku, przy pomocy specjalistycznych urządzeń wysokociśnieniowych. Systemy charakteryzuje niska wartość współczynnika przewodzenia ciepła pośród materiałów izolacyjnych stosowanych w budownictwie. Produkty tej grupy znajdują zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Systemy umożliwiają wykonanie szybkiej i bezspoinowej warstwy izolacji.

Systemy typu PUREX NG obejmują również systemy do wytwarzania pianki otwarto- i zamkniętokomórkowej, które są zróżnicowane pod względem gęstości:

  • pianki otwartokomórkowe: 7 – 12 kg/m3,
  • pianki zamkniętokomórkowe: 35 – 65 kg/m3.

Wszystkie pianki mające zastosowanie w budownictwie posiadają oznakowanie CE.
Istnieje specjalna grupa systemów natryskowych NG L o podwyższonej gęstości (130 – 700 kg/m3).

Pianki PUR – izolacja

Pianki PUR – zastosowanie

Poddasza, dachy , stropy

Pianka PUR – budownictwo mieszkalne

Hale, stropy, dachy, całe budynki

Pianka PUR- budownictwo przemysłowe

Zbiorniki, chłodnie, silosy

Pianka PUR – rolnictwo i przetwórstwo