PIANKI PUR

Mogą Państwo zastanawiać się, dlaczego do izolacji termicznej stosuje się pianki z poliuretanu? Większość z Państwa na pewno słyszała o takim produkcie i jego zastosowaniu, ale najprawdopodobniej spotkali się Państwo wcześniej jedynie z tzw. piankami montażowymi, których używa się np. do montażu ościeżnic i futryn. Właściwości poliuretanu są dużo bardziej rozległe. Piana poliuretanowa jest m.in. świetnym izolatorem ciepła, dużo lepszym  od innych, tradycyjnych termoizolacyjnych. W tym przypadku należy brać pod uwagę nie tylko współczynnik przewodzenia ciepła λ (który dla pian jest i tak najniższy), lecz również mostki termiczne które występują w przypadku materiałów termoizolacyjnych innych niż piany.

PIANKI PUR – systemy natryskowe

Dwukomponentowe systemy do wytwarzania poliuretanowych pianek sztywnych i półsztywnych metodą natrysku, przy pomocy specjalistycznych urządzeń wysokociśnieniowych. Systemy charakteryzuje niska wartość współczynnika przewodzenia ciepła λ pośród materiałów izolacyjnych stosowanych w budownictwie. Produkty tej grupy znajdują zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Systemy te umożliwiają wykonanie szybkiej i bezspoinowej warstwy izolacji.

Systemy typu pian PUR obejmują zarówno systemy do wytwarzania pianki otwarto jak i zamkniętokomórkowe, które są zróżnicowane pod względem gęstości pozornej w rdzeniu pianki:

  • pianki otwartokomórkowe: 7 – 12 kg/m3,
  • pianki zamkniętokomórkowe: 35 – 70 kg/m3.

Wszystkie pianki mające zastosowanie w budownictwie posiadają oznakowanie CE.
Istnieje specjalna grupa systemów natryskowych o podwyższonej gęstości (130 – 700 kg/m3).

Pianki PUR – zastosowanie

Poddasza, dachy , stropy

Pianka PUR – budownictwo mieszkalne

Hale, stropy, dachy, całe budynki

Pianka PUR- budownictwo przemysłowe

Zbiorniki, chłodnie, silosy

Pianka PUR – rolnictwo i przetwórstwo